21-04-2024

Distria Krasniqi synon medaljen e bronztë, fiton në “repechage”

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi është afër medaljes së bronztë në Grand Slamin e Tbilisit 2024.

Kampionia olimpike mposhti Blinta Ndiye nga Zvicra dhe kualifikohet në “finalen” për ta fituar medaljen e bronztë.

Krasniqi në finalen e “repechage” do të takohet me kinezen, Yeqing Zhu.

Distria Krasniqi ishte mposhtur nga spanjollja, Ariane Toro Soler në çerekfinalen e kategorisë -52 kilogram./Indeksonline/

Asnjë koment

Comments are closed.