02-07-2020

Dy raste të dhunës familjare në Prizren

Dy raste të dhunës janë raportuar nga policia në Prizren.

Në raportin 24 orësh të policisë, thuhet se viktima femër kosovare ka informuar se është sulmuar fizikisht nga i dyshuari  kosovar (i mitur). I dyshuari gjendet në arrati.

Në rastin e dytë, është arrestuar i dyshuari kosovar, pasi i njëjti ka sulmuar fizikisht një femër kosovare dhe një mashkull kosovar.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Asnjë koment

Comments are closed.