25-02-2021

Dy të vdekur me Covid në komunën e Prizrenit dhe dy në Rahovec

Brenda 24 orëve janë raportuar 10 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv, dy prej të cilave në komunën e Prizrenit.

Sipas IKShPK-së, dy persona një, 46 dhe 54 vjeç janë nga Prizreni, ndërsa nga Rahoveci 2 raste (76, 52 vjeç), transmeton Gazeta e Prizrenit.

Gjatë kësaj kohe ndërkaq, janë testuar gjithsej 2.715 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 340 raste pozitive

Asnjë koment

Comments are closed.