13-07-2024

E rëndë në ndeshjen e shqiptarit, raportohet se boksieri humbi jetën në ring

Boksieri shqiptar Amarildo Bakaj nuk do të zhvillojë ndeshjen mbrëmjen e sotme, pasi boksieri Sherifdin Laval, ka ndërruar jete, pas goditjeve të marra në duelin e parë.

Kësisoj është ndërprerë i gjithë eventi i boksit që po transmetohej drejtpërdrejt në Radio Televizionin Shqiptar, për shkak të ngjarjes së rëndë, raporton JOQ.

Boksieri po përballej me rivalin Malam Varela dhe u rrëzua në raundin e dytë.

 

/GazetaSinjali/

Asnjë koment

Comments are closed.