19-06-2024

Elmi Reçica, i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale

Gjykata Speciale ka dërguar ftesën e radhës e sipas raportimeve i ftuari tjetër është deputeti i PDK’së Elmi Reçica.

Indeksonline mëson se përveç deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica edhe Xhevahir Geci, është ftuar nga Gjykata Speciale.

Gjatë ditës së sotme Dhomat e Specializuara kanë ftuar edhe një ish-pjesëtar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Bahri Gashi.

“Familjarë dhe miq të nderuar, ju njoftoj se dje me datën 16.01.2020 kam marrë ftesë të paraqiten në Prokurori Speciale në Hagë, në cilësi e të dyshuarit”, ka shkruar Gashi në Facebook.

Asnjë koment

Comments are closed.