Fillon festa, Real Madridi ngritë në qiell titullin e Superkupës

Skuadra e Real Madridi arriti fitore në finalen e Superkupës së Spanjës ndaj Barcelonës me rezultatin e thellë 4:1.

Në Arabinë Sadite, ekipi i Carlo Ancelottit do të ketë festë sonte, shkruan Indeksonline

Klubi madrilen sapo e ngriti në qiell titullin kampion që ishte i 13-ti në histori të klubit.

Kujtojmë që golat për skuadrën e Real Madridit në këtë mbrëmje i shënuan: Vinicius Junior (3) dhe Rodrygo./Indeksonline/