Liria mund Dritën, fitorja u dedikohet çlirimtarëve

Liria ka mundur 1:2 Dritën në Gjilan, në ndeshjen e 1/16 së finales së Kupës së Kosovës.

Skuadra e Lirisë ka arritur që me lojë të mirë dhe angazhim të madh të lojtarëve dhe shtabit teknik të drejtuar nga Xhengis Rexhepi, të eliminojë finalistin e kaluar të Kupës dhe liderin aktual të Superligës, Drita.

Me golat e Prins Tjiueza (3) dhe Ardit Topallaj (89), skuadra prizrenase shënoi fitore të madhe në Gjilan.

Ajo u kualifikua me 1/8 .