04-10-2023

Fitorja e bujshme me Argjentinën/ Mbreti Salman merr një vendim të papritur për Arabinë Saudite

Arabia Saudite- Një entuziazëm i papërshkruar ka përfshirë Arabinë Saudite pas fitores me Argjentinën.

Një ngjarje kaq e jashtëzakonshme sa mbreti Salman e shpalli të mërkurën festë kombëtare.

Princi i Kurorës Mohammed bin Salman ka festuar suksesin e përfaqësueses dhe po ashtu të gjithë punonjësit dhe studentët e sektorit publik do e kenë ditë pushimi.

“Për ta përmbledhur, planetët janë rreshtuar. Ne nuk duhet të harrojmë se Argjentina është ende një ekip fantastik,” tha trajneri i Arabisë Saudite, Hervé Renard pas suksesit të jashtëzakonshëm. “Ata janë kampionët aktualë të Kupës së Amerikës, ata kanë lojtarët më të mirë, por ky është futbolli.

Asnjë koment

Comments are closed.