16-04-2021

Foto e rrallë, Rugova, Demaçi, Bukoshi, Beqiri…

Sot është 85 vjetori i lindjes së atdhetarit të ndjerë, Adem Demaqi.

Ai ishte njëri nga personalitet më të rëndësishme shqiptare të shekullit të kaluar, transmeton Indeksonline.

Edhe pse ishte rival me Ibrahim Rugovën në politik, ai kishte një miqësi të mirë me të.

Këtë e dëshmon edhe një fotografi që është në rrjetet sociale ku shihet Ibrahim Rugova, Adem Demaqi, Bujar Bukoshi dhe Ismet Beqiri. /Indeksonline/

Asnjë koment

Comments are closed.