22-05-2024

FOTO/ Imazhet që po “çmendin” rrjetin, fytyra e Messi dhe CR7 si iluzion optik nga Inteligjenca artificiale

Duken si dy imazhe normale, të zakonshme. Njëra tregon disa dhi, tjetra trgon një pellg me disa gjethe dhe një ambient të vogël pushimi në natyrë.

Por këto dy foto fshehin diçka dhe janë bërë virale në rrjetet sociale. Në këto foto, janë fytyrat e dy lojtarëve më të mirë në botë, Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Por nëse nuk i vë re, si mund t’i shohësh? Është fare e thjeshtë, mjafton të mbyllni pak sytë dhe imazhi i dy lojtarëve më të mirë do ju shfaqet.

Në fakt, këto foto nuk janë rastësi, por të krijuara nga inteligjenca artificiale./abcnews.al

 

 

Asnjë koment

Comments are closed.