21-05-2024

Fotografi të armatimit të konfiskuar në rrethinën e Zveçanit

Policia e Kosovës ka konfiskuar sasi të konsiderueshme të armatimit në pjesën veriore, që dyshohet të ketë mbetur aty, pas sulmit të 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit.

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha ka thënë se Policia e ka siguruar informacionin nga qytetarët dhe Agjencia e Kosovës për Inteligjencë (AKI).
Ai, bashkë me ministrin e Brendshëm të Kosovës, Xhelal Sveçla, kanë bërë të ditur se bastisjet janë kryer në afërsi të Rudares.
REL ka publikuar fotografi të armatimit të konfiskuar:

Asnjë koment

Comments are closed.