24-05-2022

Gjendja në tabelën e Superligës pas ndeshjeve të javës së 13-të

Më dy ndeshjet e zhvilluar sot Gjilani-Prishtina (1-1) dhe Dukagjini-Feronikeli (1-0), janë mbyllur ndeshjet e javës së 13-të të elitës së futbollit tonë.

Ballkani me fitoren e djeshme kundër Dritës, tashmë është në krye të tabelës me 24 pikë, dy më shumë së Gjilani dhe Drita.

Drenica dhe Llapi mbajnë mesin e tabelës, derisa garë e ‘nxehtë’ po zhvillohet në zonën e rrezikshme.

Dukagjini me fitoren kundër Feronikelit (1-0), ngjitët në vendin e tetë me 14 pikë, dy më shumë së Malisheva, derisa Nikli është e fundit me vetëm 10 pikë të tubuara.

Kështu duket tabela pas javës së 13-të:

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Asnjë koment

Comments are closed.