02-10-2022

Gjykata (CAS-i) i jep të drejtë UEFA-s, 10 vjet pezullim për Skëndërbeun

CAS-i ka shtyer vendimin për Skëndërbeun. Janë shuar përfundimisht shpresat e Skënderbeut për të luajtur në Evropë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka dhënë vendimin përfundimtar, duke refuzuar apelimin e klubit korçar.

Kjo do të thotë se CAS lë në fuqi dënimin e dhënë nga UEFA më 29 mars të vitit 2018, që dënon Skënderbeun me 10 vjet pezullim nga Kupat e Evropës si dhe një gjobë prej 1 milion euro.

Image

Asnjë koment

Comments are closed.