16-07-2024

I madhi Simeone, ja çfarë i ka bërë Real Madridit

Diego Simeone është gjithnjë e më tepër legjendë në historinë e Atletico Madridit.

Simeone udhëhoqi ekipin drejt fitores ndaj Real Madridit me rezultat 4:2 në Superkupën e Evropës.

Ai në fakt u bë trajneri i parë i Atletico Madridit që ka fituar kaq shumë tituj (7), gjatë aventurës në drejtim të skuadrës, përcjell “lajmi.net”.

Për më tepër ai ka mposhtur Real Madridin në tri gara, Coppa del Rey, Superkupën e Spanjës dhe Superkupën e Evropës./rtk

Asnjë koment

Comments are closed.