15-06-2024

Infermieri dhe shoferi i QKMF-së në Dragash sulmohen nga një i dehur

Një infermier dhe shofer të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Dragash janë sulmuar dje pasdite nga një i dehur gjatë kryerjes së detyrës,

Sipas policisë, një person (K-shqiptar) është arrestuar pasi kishte sulmuar fizikisht teknikun medicional dhe shoferin e qendrës (viktimat meshkuj K-Shqiptar).

“I dyshuari ishte në gjendje të dehur. Viktimat nuk ka pranuar tretman mjekësor”, thuhet në raportin e policisë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. /GazetaePrizrenit.net /

Asnjë koment

Comments are closed.