20-06-2024

Ja kush do ta referojë finalen në Ligës së Evropës

UEFA ka përzgjedhur gjyqtarët që do ta drejtojnë ndeshjen mes dy klubeve angleze: Chelseat dhe Arsenalit për trofeun e Ligës së Evropës,  e cila luhet më 29 maj në Baku të Azerbajxhanit.

Gjyqtari kryesor i këtij takimi do të jetë Gianluca Rocchi nga Italia,  ndërsa edhe asistentët do të jenë nga ky vend.  Në VAR do të jenë Daniele Orsato dhe Marco Guida.

Për Rocchin kjo është finalja e parë që drejton në Ligën e Evropës./GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.