22-05-2024

Ja kush është shumë afër të emërohet selektor i Kosovës, sipas mediumit boshnjak

Trjaneri boshnjak, Blaz Slišković është kandidati më serioz për pozitën e përzgjedhësit të Kombëtares së Kosovës. 

Si lojtar dhe trajner la gjurmë të dukshme te Hajduku, më herët ishte kandidat për stolin e Kombëtares nga Kosova.

Tashmë duket se është shumë afër Kosovës, raporton mediumi boshnjak, sportske.ba.

Slišković, në të gjitha skuadrat dhe kombëtaren, detyronte futbollin sulmues, dhe ishte veçanërisht i prirur të inkuadrojë lojtarët e rinj.

Baka pati një karrierë mbresëlënëse si lojtar. Përveç në vendlindjen e tij Velezh, ai luajti me sukses në Hajduk, Marseille, Pescara, Olympique, Rennes…

Asnjë koment

Comments are closed.