08-12-2023

Kamioni vetaksidentohet në “Qafë të Duhlës”

Një vetaksident rrugor ka ndodhur në rrugën që njihet si “Qafa e Duhlës” në komunën e Suharekës.

Sic shihet nga pamjet, kamioni ka humbur kontrollën duke përfunduar jashtë rruge.

Zëdhënësi i PK-së në rajonin e Prizrenit ka theksuar se nga ky vetaksident nuk ka të lënduar, duke shtuar se ekipet relevante kanë dalur në vendngjarje dhe janë duke punuar që ta tërheqin kamionin e vetaksidentuar nga rruga.

“Ka qenë vetakisdent, persona të lëndum nuk ka, njësitet relevante janë në vendin e ngjarjes dhe janë duke bërë përpjekje që derisa të del një kompani tjetër me tërhjekë kamionin i cili ka rrëshqitë nga rruga”, ka thënë Gashi. /IndeksOnline/

Asnjë koment

Comments are closed.