12-07-2024

‘Kërset” boksi në mes tifozëve të Anglisë dhe Serbisë në Gjermani

Sonte zhvillohet një super ndeshje mes Anglisë dhe Kombëtares së Serbisë në Euro 2024.

Disa video janë publikuar në rrjetet sociale ku shihet se dy tifo-grupet janë rrahur mes vete, shkruan Indeksonline.

Madje është dashur intervenimi i policisë, sepse tifozët filluan t’i dëmtonin lokalet në qytetin e Gelsenkirchen.

Dikush thotë se shkaktarë i këtij incidenti ishin tifozët shqiptarë!

Kujtojmë që kjo ndeshje do të zhvillohet sonte nga ora 21:00 në stadiumin e klubit të njohur gjerman, Schalke 04.

 

Asnjë koment

Comments are closed.