19-07-2024

Këta janë disa nga banorët e Big Brother VIP Kosova

Sonte ka filluar reality-show “Big Brother VIP Kosova, nën moderimin e Alaudin Hamitit dhe aktores, Jonida Vokshi, ku përkrah tyre janë opinionistët Olti Curri dhe Afërdita Paqarada.

Deri tani janë zbuluar 10-të banorë, ku mes tyre është edhe çifti i njohur në rrjete sociale, Alisa dhe Urimi.

Banorët e radhës që iu bashkuan shtëpisë së famshme janë aktorët, Artan Thaçi, i biri i aktorit të ndjerë Rasim Thaçi të njohur si Cima dhe Arta Selimi.

Kujtjojmë se deri tani pjese e shtëpisë janë: Rëperi, Getoar Aliu i njohur me nofkën Getinjo, këngëtarja Ana Kabashi, ish-konkurrentja e “Love Story”, Vivien Thano, ish-konkurrenti i “Për’puthen”, Andi Artani, artisti Bekim Latifi i njohur si MC Beka, aktori i zhanrit “Drag Queen”, Edon Shileku, aktorja Shota Baraliu.

Kujtojmë se çmimi i madh për fituesin e këtij formati do të jetë plotë 200 mijë euro. /GS

Asnjë koment

Comments are closed.