20-04-2024

Këta janë gjyqtarët për javën e 22-të të Superligës së Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës ka deleguar gjyqtarët për ndeshjet e javës së 22-të të AlbiMall Superligës së Kosovës në futboll.

Dy ndeshje zhvillohen ditën e shtune, ndërsa tre tjera ditën e diel.

Kampioni në fuqi, Ballkani do të jetë nikoqire e Gjilanit.

Drejtësinë në këtë ndeshje do ta ndaj gjyqtari Ilir Mehmeti.

Një ndeshje tjetër intersante është ajo mes Llapit dhe Prishtinës.

Ndeshja zhvillohet ditën e diel dhe do të gjykohet nga Dardan Qaka.

Më posht i gjeni gjyqtarët e të gjitha ndeshjeve të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës./IndeksOnline/

 

Asnjë koment

Comments are closed.