28-05-2024

Këtu mund të ndiqni pamjet LIVE të ndalimit të autobusëve me kosovarë në kufirin Kroaci-Serbi, 30 persona po merren në pyetje!

Që nga mesnata rreth 300 qytetarë nga Kosova po mbahen të bllokuar në pikëkalimin kufitar  Batrovci, kufiri Kroaci-Serbi, transmeton IndeksOnline.

Kjo po ndodhë si nervozizëm absurd ndaj votimit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, për anëtarsimin e Republikës së Kosovës në këtë institucion ndërkombëtar.

Autoritetet serbe tashmë kanë nisur intervistimin e rreth 30 qytetarëve për të justifikuar ndalimin maratonik pas asnjë bazë.

Intervistimi i kosovarëve po bëhet në stacion policor dhe kjo është vetëm një lojë e radhës e policisë serbe.

Pamjet LIVE ku shihen autobusët e ndaluar që nga mesnata: VIDEO

Asnjë koment

Comments are closed.