09-07-2020

Koronavirusi: Sot edhe një rast i ri nga Prizreni

IKSHPK ka njoftuar se sot pas testimit të 254 mostrave të dyshimta me Covid-19, vetëm 4 kanë dalë pozitive.

Ndër rastet pozitive që janë raste kontakti është një person nga Zhuri i Prizrenit dhe një tjetër nga Rahoveci.

Rastet tjera janë nga: komuna e Mitrovicës, 2 raste (sipas vendbanimit: 2 raste Rekë).

Po ashtu, sot 22 persona janë shëruar, ndërsa kjo bën që numri total i të shëruarve ka shkuar në 403.

Asnjë koment

Comments are closed.