16-07-2020

Limaj tregon si u bënë numrat për Qeverinë Hoti

Deputeti Fatmir Limaj ka folur para mediave pas seancës së Kuvendit ku u votua qeveria e re në krye me Avdullah Hotin, raporton Gazeta Express.

Ai nuk ka pranuar të komentojë deklaratën e shefit të grupit parlamentar të Nismës, Haxhi Shalës që tha se do të votojë pro qeverisë pas një bisede që pati me presidentin e vendit dhe kreun e AAK’së.

“Së bashku me AKR’në siç e patë, të gjitha votat kanë qenë në mbështetje të qeverisë së re. Unë thash Nisma dhe AKR’ja së bashku kemi qenë në një numër të plotë”, ka thënë ai i pyetur nga mediat.

Sipas Limajt, nëse kjo qeveri nuk do të jetë në shërbim të vendit, duhet ta përfundojë mandatin.

Asnjë koment

Comments are closed.