LIRIA PËSON HUMBJE NGA KF TREPÇA’89

Skuadra e Lirisë sot zhvilloi sfidën si mysafire ndaj Trepçës ’89 përgjatë kësaj faze përgatitore, raporton Gazeta e Prizrenit.

Sipas njoftimit, ndeshja filloi me një posedim të lehtë nga ana e Lirisë, por pas 10 minutave minatorët morën në posedim ndeshjën dhe me anë të Armend Gashit mbrenda 4 minutave shënuam dy herë, pjesa e parë vazhdoi me raste dhe rrjedhshmëri të lojës por rezultati mbeti i njejti.

Në minutën e 86’ mes një goli të bukur prizrenasit ngushtojnë rezultatin në 2 me 1 në përpjekje për barazim të rezulatit, por që doli të jetë ky rezultati final i ndeshjës.

/ Gazeta e Prizrenit