16-07-2024

Malisheva “befason” Buduçnostin e Malit të Zi

etnik brruti
Etnik Brruti i FC Malisheva

Ndeshja mes Malishevës dhe Buduçnostit të Podgoricës së Malit të Zi në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Konferencës, e zhvilluar në stadiumin e Llapit, ka përfunduar me fitoren befasuese të skuadrës vendëse.

Ndonëse ekipi mysafir ishte më i mirë në pjesën e parë, duke realizuar tri goditje brenda kornizës së portës, portieri nga Maqedonia e Veriut, Hadis Velii, nuk lejoi që të tundej rrjeta e tij.

Në pjesën e dytë, skuadra e Malishevës u duk më e organizuar duke rrezikuar disa herë, dhe në minutën e 67-të, Etnik Brruti realizoi për 1-0.

Me këtë rezultat edhe përfundoi ndeshja.

Loja e kthimit luhet javën tjetër në Mal të Zi. /Klankosova.tv

Asnjë koment

Comments are closed.