21-05-2024

Malishevë: Babai e zbulon se djali i tij 20-vjeçar ishte hajni që ia vodhi mbi 10 mijë euro ‘cash’

Këtë herë, Sinjali mëson se i dyshuar është një 20-vjeçar, i cili po dyshohet se ia vodhi babait të tij mbi 10 mijë euro para të gatshme, para disa ditësh dhe më pas nuk u bë “i gjallë”.

Babai i tij e zbuloi se hajni që kreu vjedhje është i biri dhe u detyrua ta raportojë rastin.

Kjo situatë e ka lënë pa fjalë viktimën, i cili pavarësisht se e zbuloi se djali tij ishte ai që e vodhi, u detyrua që ta çojë në Polici, me shpresën se një gjë e tillë nuk do të përsëritet më.

Si rezultat i denoncimit, Policia ka arritur ta gjejë të riun në një villë, i cili më pas u arrestua dhe u shoqërua në stacion policor.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar ndalimin e të dyshuarit dhe inicimin e rastit ndaj tij për veprën penale Vjedhje e rëndë”.

 

Asnjë koment

Comments are closed.