27-09-2021

Mashtroi një finlandeze duke ia marr 10 mijë euro, arrestohet kosovari

Policia e Kosovës ka arrestuar një person pas mesnate, rreth orës 02:00 për mashtrim.

Shtetasi kosovar dyshohet se ka mashtruar një finlandeze duke ia marr 10 mijë euro me pretendimet se do t’i ndihmonte t’i rikthente 190 mijë eurot që ajo i kishte investuar në një portal.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Raporti i Policisë së Kosovës:

Kosovë dhe Gjermani 27.06.2021 – 02:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që kishte arrit të mashtroi viktimën femër shtetase finlandeze dhe nga ajo ka marr 10.000 euro dhe ka kërkuar edhe 5000 euro tjera, për të ndihmuar viktimën që tij kthehet 190.000 euro të cilat ajo i kishte investuar në një portal. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje. /Indeksonline/

Asnjë koment

Comments are closed.