13-08-2020

Mbyti vjehrrën me helm, por nusja i shpëton burgimit të përjetshëm

Është shtyrë vendimin për Marjana Çmetën, nusen që akuzohet se vrau vjehrrën duke i hedhur helm në lëngun e portokallit.

Arsyeja e shtyrjes së vendimit është bërë mungesa e prokurorit Besnik Muçi, pasi ky i fundit u emërua nga Presidenti si anëtar i Gjykatës Kushtetuese.

Gjykata nuk është njoftuar ende për prokurorin zëvendësues, shkruan Abcnews.

 • Ndërkohe edhe avokatët mbrojtës kanë kërkuar kohë pasi kanë nisur disa kërkesa, por ende nuk kanë marrë përgjigje nga institucionet.

  E pranishme ishte Çmeta, ndërsa në cilësinë e trashëgimtarit të viktimës ishte i biri, Oltjon Lami.

  Marjana Çmeta akuzohet për vrasje për shkak të marrëdhënieve familjare.

  Dy vjet më parë, dyshohet që ajo të ketë helmuar e më pas mbytur vjehrren e saj, Lirie Lami.

  Seanca e radhës, ku pritet të bëhet mbrojtja dhe të jepet vendimi, do të mbahet me 4 nëntor ora 9:00.

  Prokuroria ka kërkuar 35 vite burg për Marjana Ccmetën pasi ligji nuk lejon burgim të përjetshëm për gratë.

  Asnjë koment

  Comments are closed.