12-07-2024

“Minimum 10 herë kanë shtënë” – Trazohet Bregu i Diellit, dyshohet për konfrontim mes grupeve

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pak minuta më parë te banesat e bardha në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë. Sipas informacioneve të para, është gjuajtur me kallashnikov dhe akoma nuk dihet se a ka të lënduar, raporton Sinjali.

Një banor në atë zonë ka rrëfyer për Sinjalin se kanë dëgjuar “minimum 10 herë të shtëna” duke e trazuar gjithë lagjen.

Sipas tij, dyshohet se ka pasur një konfrontim në mes dy grupeve.

Në vendin e ngjarjes tashmë ka arritur Autoambulanca dhe Policia.

Asnjë koment

Comments are closed.