30-07-2021

Mos u nisni për pushime në Shqipëri pa u informuar për motin!

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore me origjinë nga Kontinentale të cilat sollën rënie të temperaturave në Shqipëri.

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore. Era do të  jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 5 me lartësi vale 1,0–2,0  metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat  malore  11/27°C

Zonat e  ulëta  15/31°C

Zonat  bregdetare 18/30°C

Asnjë koment

Comments are closed.