24-05-2024

Moti gjatë katër ditëve

Sot butë, kryesisht me vransira dhe eerë. Kohëpaskohe me reshje shiu.

Ditën e hënë mbetet mot kryesisht me vransira, kohëpaskohe me reshje të dobëta shiu. Në vise malore mbi 1500m reshje bore. Të martën, kryesisht vranët, me erë. Herët në mëngjes mundësi për riga lokale shiu. Në mbrëmje erërat do të pushojnë.

25.12 – Vransira dhe intervale me diell. Mundësi për riga lokale shiu.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 5C deri në 6C, e maksimalet nga 9C deri në 13C. Javën e ardhshme minimalet zbresin deri në 1C, e maksimalet në 7C.
Do të fryejë erë mesatare dhe e fuqishme nga jugu-juglindja 5-15m/s.
Shtypja atmosferike deri ditën e diel do të pësojë rënie të thellë nën vlera normale.

Asnjë koment

Comments are closed.