19-07-2024

Moti: Parashikimi për sot (e martë)

Për sot ( e martë) parashikohet mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku pritet gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes të ketë reshje lokale shiu, të cilat në momente dhe zona të caktuara pritet të jenë në formë të rrebesheve, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh dhe breshër.

Temperaturat minimale do të luhaten prej 13-16°C, ndërsa ato maksimale prej 21-27 °C.

Era do të fryjë kryesisht nga drejtimi i juglindjes, e cila në momente të caktuara pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 10-45 km/h, njofton Meteo Kosova, percjell Gazeta e Prizrenit.

Lexo edhe:

Foto-Prizreni: Dikur e tash (rruga “Saraçët”, ku ndodhet Teqja dhe Briskaxhiu)

Asnjë koment

Comments are closed.