23-09-2023

Moti: Parashikimi për sot

Për sot ( e premte) parashihet mot me diell dhe vranësira, të cilat më të shtuara do të jenë në Rrafshin e Kosovës, ku pritet të gjenerojnë edhe reshje të pakta lokale në pjesën e parë të ditës.

Gjatë orëve të pasditës pritet vranësirat të tërhiqen.

Temperaturat minimale do të luhaten prej 1 deri në 3°C, ndërsa ato maksimale prej 8 – 12° C.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 14-35 km/h./MK

Asnjë koment

Comments are closed.