22-05-2024

Moti për dy ditët e ardhshme

Të premten mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe në viset kodrinore-malore do të ketë kushte për fjolla të lehta bore.

Të shtunën parashihet mot me intervale me diell. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesish nga veriperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Asnjë koment

Comments are closed.