20-05-2024

Moti për katër ditë

E diel- Ftohtë dhe me erë. Vranësira të ndryshueshme, vende-vende, kohëpaskohe reshje të dobëta bore.
6.01 – Ftohtë, kryesisht me vranësira.
7.01-8.01 – Ditën e martë, kryesisht kthjellët dhe me diell. Në mëngjes ngrica. Të mërkurën, pjesërisht vranët, me intervale më të gjata me diell. Orëve të mëngjesit ngrica.

Temperaturat e ajrit kryesisht do të luhaten rreth vlerave mesatare. Minimalet nga -7C deri në -1C, e maksimalet nga nga 8C, ditën e shtunë, do të zbresin deri në +1C, ditën e hënë.

Do të fryejë erë e lehtë nga verilindja 1-5m/s, e nga dita e dielë mesatarisht e fuqishme dhe fuqishme nga veriu 7-14m/s.
Megjithëse nesër do të pësojë rënie të lehtë, shtypja atmosferike do të mbetet e rritur mbi vlera normale.

Asnjë koment

Comments are closed.