17-06-2024

Moti sot

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale me diell, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -1 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-4gradë Celsius.

Instituti njofton se “do të fryjë erë nga drejtimi i veriut me shpejtësi 1-6m/s”.

 

Asnjë koment

Comments are closed.