22-10-2021

Moti sot e nesër

Sot parashihet të mbajë mot kryesish i vranët dhe vende-vende me riga të dobëta shiu.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-19 gradë celsius.

“Të enjten vranësirat do të jenë më aktive gjë që edhe reshjet e shiut parashihen më intensive. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-14 gradë celsius”, thuhet në njoftim.

IHMK bën të ditur se do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë dhe mesatarisht e fortë.

Asnjë koment

Comments are closed.