04-10-2023

Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur shqiptar

Është ndarë mnga jeta aktori i njohur shqiptar Enver Hyseni në moshën 71 vjeçare.
Lajmin e hidhur të vdekjes së tij e ka bërë të ditur Teatri Migjeni Shkodër.

Lexoni edhe:

Dokumentari për tri ish-studentet nga Prizreni, të burgosura politike që rikthehen në burg për të rikujtuar dhe demonstruar tmerrin (VIDEO)

Me hidhërim të thellë njoftojmë ndarjen nga jeta të aktorit të mirënjohur të teatrit “Migjeni”, Enver Hyseni !
Ngushëllimet tona të sinqerta shkojnë për familjen dhe komunitetin e artistëve !
𝗨 𝗣𝗥𝗘𝗛𝗦𝗛 𝗡𝗘 𝗣𝗔𝗤𝗘, ENVER HYSENI!
Homazhet zhvillohen nesër, me datë 30 Tetor nga ora 10-12, në hollin e teatrit “ Migjeni”.”, thuhet në postim.

/Gazeta Express

Asnjë koment

Comments are closed.