Ndahet nga jeta shkrimtari Adem Gashi

Shkrimtari i njohur, Adem Gashi, është ndarë nga jeta mëngjesin e sotëm.

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë familja nëpërmes një njoftimi në Facebook.

“Të Allahut jemi dhe tek Ai do te kthehemi Sot në mëngjes, baba ynë Adem Gashi ndërroi jetë. Varrimi i Ademit bëhet sot (e Martë) në ora 15:00 në fshatin Nekoc\ Drenas”, ka shkruar djali i shkrimtarit.