20-01-2022

Ndërron jetë miku i madh i Kosovës, senatori Bob Dole

Miku i madh i Kosovë, ish-senatori republikan dhe kandidati presidencial Bob Dole vdiq të dielën në mëngjes, sipas një deklarate të lëshuar nga familja e tij.

“Senatori Robert Joseph Dole vdiq këtë mëngjes herët në gjumë. Me vdekjen e tij, në moshën 98-vjeçare, ai i kishte shërbyer me besnikëri Shteteve të Bashkuara të Amerikës për 79 vjet” thuhet në deklaratë.

Asnjë koment

Comments are closed.