04-10-2023

Ndeshje dramatike, përcaktohet fituesi i finales së Superkupës

Finalja e Superkupës i ka takuar Trepçës së Mitrovicës.

Në një ndeshje dramatike brenda fushës e me tensione të shikuesve ku, mitrovicasit ia kanë dalë në fund që të festojnë, duke e mposhtur Pejën.

Rezultati përfundimtar ka qenë 78-76.

Nga fundi i takimit ishte Drilon Hajrizi ai i cili realizoi dy pikë nga gjuajtjet e lira dhe i dha fitoren Trepçës.

Paraprakisht ndeshja ishte e balancuar, ku ka parë të dy skuadrat që të gjenden përpara.

Asnjë koment

Comments are closed.