25-02-2021

Ndryshon përqindja e partive, KQZ publikon rezultatet e fundit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur publikimin e rezultateve preliminare në nivel vendi.

Në bazë të dhënave që janë publikuar deri më tani, Lëvizja Vetëvendosje prinë me numrin e votave 44.66%

E dyta është PDK 18.24% e trata LDK 13.68% dhe AAK e katërta me 9.52% dhe LS 5.4%

Deri në këto momente janë numëruar 265.399 vota ose (14,79%).

Të drejtë vote kanë pasur 1.794.862.

Publikimi i votave preliminare nga KQZ është duke vazhduar. /Gazeta Blic

Asnjë koment

Comments are closed.