26-01-2022

Ngjarje e rëndë në Shkodër, boksieri vdes në ring. Ja arsyeja…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të qytetit të Shkodrës.

Bokseri bullgar Isus Veliçkov ka humbur jetën pas përballjes në ring me boksierin durrsak Ardit Murrja.

Siç bëhet e ditur nga syri.net boksieri ka ndërruar jetë pasi ka shfaqur komplikacione shëndetësore gjatë kësaj përballjeje.

Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve dhe transportimit në spitalin rajonal të Shkodrës, boksieri nuk ka mund të jetojë.

Pamjet video marrë nga Ora News:

 

 

Asnjë koment

Comments are closed.