16-09-2021

Një i vdekur me Covid-19 nga Prizreni, ndërsa 76 të infektuar

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 5 raste të vdekjes me Covid-19 në Kosovë, ndërsa një rast është nga komuna e Prizrenit.

Nga të dhënat e publikuara nga Ministria e Shëndetësisë, nuk paraqitet lokaliteti i saktë, raporton Gazeta e Prizrenit.

Mund të jetë një imazh i teksti

Nga 9.581 testime, 1.765 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Prej tyre 76 janë nga Prizreni, nga Malisheva 83, nga Rahoveci 62 dhe dy nga komuna e Dragashit./GazetaePrizrenit.net/

Lexo edhe:

Rekord i zi: Mbi 1 mijë e 700 raste të reja me COVID-19, 5 vdekje

Asnjë koment

Comments are closed.