24-09-2021

Opozita kritikon Qeverinë për tollovinë në qendrën “1 Tetori”

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se Qeveria nuk ka ditur të organizojë procesin e vaksinimit, duke shkaktuar pritje të gjata dhe tollovi para qendrës “1 Tetori” në Prishtinë. Hoxhaj thotë në këto kushte ekziston rreziku që të infektohen me koronavirus personat që po presin të vaksinohen.

“Kjo është pasqyra e një qeverisje pa plan e program. Pa dije e përvojë për të ndihmuar qytetarët e saj. E dhimbshme. Shumë e dhimbshme”, ka thënë Hoxhaj.

Në anën tjetër, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, tollovinë e krijuar e ka cilësuar si papërgjegjësi të Qeverisë, duke thënë se ky është akt i dërgimit të të moshuarve në përballje me jetën.

“Një Qeveri e tërë në gjumë”, ka thënë në Facebook

Asnjë koment

Comments are closed.