29-11-2022

Parashikimi i motit

Mot me vranësira dhe intervale me diell. Kështu parashikon Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës për ditën e sotme (e diele).

Kjo situatë stabile meteorologjike vjen si rezultat i masave të qëndrueshme të ajrit të cilat do të jenë prezent mbi territorin tonë.

Situatë pothuajse e ngjashme meteorologjike do të mbizotërojë në gjithë territorin e Republikës, me luhatje të lehta në vlerat e temperaturave ekstreme, minimaleve dhe maksimaleve.

Temperaturat minimale të ajrit do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë celsius, ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit e lehtë deri mesatare.

Asnjë koment

Comments are closed.