14-04-2021

Parashikimi i motit gjatë dy ditëve të ardhshme

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës në dy ditët e ardhshme parashihet ngritje e temperaturave, deri në 15 gradë celsius.

Njoftimi:

Moti për dy ditë 26-27.03.2021

Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Në fushat termike do të ketë rritje graduale duke bërë që merkuri në termometër të shënoj vlerat 13-15 gradë Celsius, derisa minimalet do të mbesin rreth vlerave negative, diku -4 deri zero gradë Celsius. Në mëngjes parashihen ngrica dhe këshillohen pjesëmarrësit në komunikacion që të kenë kujdes të shtuar.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit!

Asnjë koment

Comments are closed.