10-06-2023

Parashikimi i motit në Kosovë, pritet shi e borë

Gjatë dy ditëve të ardhshme parashihet të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët,

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të enjten në orët e vona të natës priten reshje shiu dhe bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -7 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-7 m/s.

Asnjë koment

Comments are closed.