08-06-2023

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat vende-vende parashihen të sjellin riga lokale shiu, ndërkaq, dita e enjte parashikohet të jetë më stabile, kryesisht me diell por vranësirat mund të jenë të pranishme në relievin malor.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-29 gradë.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-6m/s.

Asnjë koment

Comments are closed.